Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Textliner 1148 сух маркер / розе


        

Textliner 1148 сух маркер / розе

Faber Castell – Маркер

 

Product no.: FBC1148_28
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401148289
Изберете Textliner 1148 сух маркер
Стандартна цена 3.59 лв
Цена without Tax: 2.99 лв
Цена including Tax (20 %):
3.59 лв

into the basket:
  брой  

Textliner 1148 Сув Маркер

 

Љубители на рашното пишување во текот на учењето при студирањето често посегаат по Маркер во дрвен молив. Се почесто овој вид Маркер се користи како алтернатива за класничниот Маркер. Textliner 1148сув Маркер е во триаголен ергономски облик. Soft-grip за држање кое го спречува лизгањето МоливиПовршината е лак на водена база, без штетно влијание на животната средина. Погоден е за хартија со стандарден квалитет

ZGViMTA