Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Технически молив TK-FINE 9717 0.7 mm


        

Технически молив TK-FINE 9717 0.7 mm

Faber Castell - Технически молив

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC136_700
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401367000
Изберете химикалка TK-FINE
Стандартна цена 9.39 лв
Цена without Tax: 7.33 лв
Цена including Tax (20 %):
8.79 лв

into the basket:
  брой  

Техничко моливо TK-FINE 9713

 

Техничко моливо 9713 Погоден е за пишување и цртање. Врвот на мината која се навлекува гарантира безбедно носење на моливот во џеб. Во капачето се наоѓа гума. Дебелината на мината е 0,35 mm.

M2ZiMzg1