Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Технически молив Poly Matic 0.7- розе


        

Технически молив Poly Matic 0.7- розе

Faber Castell - Технически молив

 

Product no.: FBC1333_28
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 6933256627933
Изберете химикалка Poly Matic 0.7
Стандартна цена 9.89 лв
Цена without Tax: 7.49 лв
Цена including Tax (20 %):
8.99 лв

into the basket:
  брой  

Техничко моливо Poly Matic 0.7

 

Производната линија POLY го воведе техничкото моливо со мека површина за држање, која го олеснува пишувањето. Триаголен облик. Моливот е наполнен со мина со дебелина 0.7 mm која е отпорна на кршење. Моливот има долга гумичка која се извлекува со ротирање. Мината се извекува автоматски.

YTliY2YxZ