Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Технически молив Grip Matic 0.5 mm синя


        

Технически молив Grip Matic 0.5 mm синя

Faber Castell - Технически молив

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1375_51
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401375517
Изберете химикалка Grip Matic 0,5 mm
Стандартна цена 3.49 лв
Цена without Tax: 2.83 лв
Цена including Tax (20 %):
3.39 лв

into the basket:
  брой  

Техничко моливо Grip Matic 0,5 mm

 

Техничко моливо со иновативна технологија на извлекување мина Мината автоматски излегува после едно притискање, не паѓа и не се крши. Гумирана подлога која овозможува удобно чувство при долго пишување и го спречува лизгањето. Во делот на моливот е и долга гума која се извлекува со ротирање. Дебелина на мината 0,5 mm.

MzVlO