Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Технически молив Grip 2011 0.7mm-петрол


        

Технически молив Grip 2011 0.7mm-петрол

Faber Castell - Технически молив

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1312_52
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401312529
Изберете химикалка Grip 2011 0,7mm
Стандартна цена 21.59 лв
Цена without Tax: 16.49 лв
Цена including Tax (20 %):
19.79 лв

into the basket:
  брой  

Техничко моливо Grip 2011 0,7mm

 

Техничко моливо Grip 2011 ергономски, триаголен облик. Grip зона која го спречува лизгањето на моливот - уникатна технологија која е патентирана од страна на фирмата Faber-Castell. Клипсот и врвот кој се извлекува со ротирање се од метал. Дебелината на мината е 0,7 mm. Гумата е долга, се извлекува со ротирање и заштитена е со капак.

ODhkO