Introduction » 400 съвети за подаръци » Сухи пастели Gofa - комплект 24 цвята мини


        

Сухи пастели Gofa - комплект 24 цвята мини

Faber Castel - Сухи пастели

 

Product no.: FBC128224
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401282242
Стандартна цена 16.79 лв
Цена without Tax: 12.99 лв
Цена including Tax (20 %):
15.59 лв

into the basket:
  брой  

Суви пастели Gofa - сет 24 бои мини

 

Сувите пастели се популарни во уметничките школи а исто така и кај аматерските уметници. Имаат интензивни бои, многу лесно се нанесуваат и размачкуваат со прстите. Пастелите се погодни и за детали, сенчење и размачкување со специјална четка. гарантираат одлични резултати на различни површини. За постигнување најдобри резултати се препорачува користење спреј за фиксирање.

NDc2ZT