Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » PITT Флумастер B / 167 перманентна маслинена


        

PITT Флумастер B / 167 перманентна маслинена

Faber Castell - Флумастери Pitt

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1674_67
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401674672
Изберете PITT флумастер B FC1674
Стандартна цена 5.59 лв
Цена without Tax: 4.49 лв
Цена including Tax (20 %):
5.39 лв

into the basket:
  брой  

Фломастер Art Pen PITT B 1674

 

Модерни уметнички фломастери. Мастило pH неутрално. Фломастерите се погодни за графички дизајнери, илустратори и архитекти. Светли бои, пигменти со всиока покриеност. Мастилото брзо се суши и е водоотпорно. Квалитетот на мината гарантира максимална флексибилност која е потребна во спонтаното скицирање и цртање детали. Сигурен проток на мастилото. 10 броја во пакување.

MjlmZDdhO