Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Perfect Pencil кафява -сет


        

Perfect Pencil кафява -сет

Faber Castell - Сет за писане

 

Product no.: FBC11835_2
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401183525
Изберете графитен молив Sparkle
Стандартна цена 68.89 лв
Цена without Tax: 53.33 лв
Цена including Tax (20 %):
63.99 лв

into the basket:
  брой  

Perfect Pencil сет

 

Подарок сет содржи:

  • 3 графитни моливи со гумичка, цврстина B
  • Алуминиумско капаче во облик UFO со вградена острилка и додаток за молив во црна боја

Мат алумуниумско капаче за молив "UFO" дизајн кое има многу предности:

  • го заштитува врвот на моливот;
  • содржи квалитетна острилка;
  • поседува клипс кој го држи моливот цврсто во џебот.

гумата на врвот на моливот убаво брише и не остава дамки. Грешките се бришат без трага.

NWY5MDdiZj