Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Пастели Color Grip / 176 van Dyck кафява


        

Пастели Color Grip / 176 van Dyck кафява

Faber Castell - Акварелни пастели

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1124_76
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401124764
Изберете пастел Color Grip
Стандартна цена 1.69 лв
Цена without Tax: 1.33 лв
Цена including Tax (20 %):
1.59 лв

into the basket:
  брой  

Акварелна дрвена боица Color Grip

 

Акварелна дрвена боица COLOR Grip 2001. Ергономски, триаголен облик. Боите се во целост растворливи во вода. Јаки бои кои можат да се исперат од ткаенини. Површината е лак на водена база, без штетно влијание на животната средина. 12 броја во кутија.

 

ZjYxN2ZlM