Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Молив Castell 9000 / HB


        

Молив Castell 9000 / HB

Faber Castell - Графитен молив

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1190_00
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401190004
Изберете твърдост на молива
Стандартна цена 2.69 лв
Цена without Tax: 2.16 лв
Цена including Tax (20 %):
2.59 лв

into the basket:
  брой  

Молив Castell 9000

 

Castell 9000 – вистинска класика. Моливот Castell 9000 го воведе на пазарот грофот Alexander von Faber-Castell уште во 1905 година. Мината е цврсто залепена за дрвото кое гарантира извонреден отпор на кршење. Благодарение на високиот квалитет на мината, овој графитен молив стана задолжителен дел од сликарскиот прибор кај уметниците и аматерите. Зелената боја и мотив на витез се знак за квалитет и традиција.

Високо квалитетен графитен молив за пишување, цртање и скицирање;

Еколошки лак на водена база кој нема штетно влијание на животната средина;

Отпорни на кршење благодарение на SV лепенката;

Достапни 16 степени на цврстина.


NzYxM