Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Textliner - 4 комплект


        

Маркер Textliner - 4 комплект

Faber Castel - Маркер

 

Product no.: FBC154804
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401548041
Стандартна цена 7.89 лв
Цена without Tax: 5.99 лв
Цена including Tax (20 %):
7.19 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Textliner - 4 сет

 

Маркер Textliner е погоден за сите видови хартии. Специјалниот врв овозможува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm, и 5 mm, во зависност под кои услови врвот се наклонува на хартијата. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира светли бои кои нема да избледнеат. Погоден е за во канцеларии, студенти и домаќинство. Можност за дополнување мастило.

MDkwMTNhZ