Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Textliner 1548 / жълт


        

Маркер Textliner 1548 / жълт

Faber Castell - Маркер

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1548_07
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401548072
Изберете маркер Textliner 1548
Стандартна цена 1.89 лв
Цена without Tax: 1.49 лв
Цена including Tax (20 %):
1.79 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Textliner 1548

 

Маркер 1548 е погоден за сите видови хартии. Специјалниот врв овозможува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm, и 5 mm, во зависност под кои услови врвот се наклонува на хартијата. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира светли бои кои нема да избледнеат. погоден е за во канцеларии, студенти и домаќинство. Можност за дополнување мастило.

ZmVjMDB