Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Superfluo 1546 / зелено


        

Маркер Superfluo 1546 / зелено

Faber Castell - Маркер

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1546_63
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401546634
Изберете маркер Superfluo 1546
Стандартна цена 1.89 лв
Цена without Tax: 1.49 лв
Цена including Tax (20 %):
1.79 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Superfluo 1546

 

Маркер 1546 е погоден за сите видови хартии. Специјалниот врв озвозножува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm i 5 mm, во зависност под кој агол врвот се наклонува на хартијата. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира јаки бои кои нема да избеднеат. Погоден е за во канцеларии, донаќинство и студенти. Можност за дополнување на мастило.


ZTVhY