Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Grip за дъска / червен


        

Маркер Grip за дъска / червен

Faber Castell - Флумастер Grip за дъска

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1583_21
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401583219
Изберете маркер GRIP за дъска
Стандартна цена 4.99 лв
Цена without Tax: 3.99 лв
Цена including Tax (20 %):
4.79 лв

into the basket:
  брой  

Маркер GRIP за табла

 

Овие генијални маркери во денешницата ја заменуваат редовната школска креда. Совршени се за пишување по табла но и по фолија. Лесно се брише со сува крпа без создавање дамки. Мастилото е на водена база, без штетни влијанија на животната средина и без непријатни мириси. Овој маркер е идеален за во училиште и канцеларии. Ергономски, триаголен облик и масажни точки кои овозможуваат удобно користење, без лизгање на фломастерот. Јаки бои кои гарантираат добра видливост. Можност за дополнување на мастило.

ZWY3ZWY4