Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркери Grip Textliner комплект 4


        

Маркери Grip Textliner комплект 4

Faber Castel - Маркер Grip

 

Product no.: FBC154304
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401543046
Стандартна цена 13.79 лв
Цена without Tax: 10.49 лв
Цена including Tax (20 %):
12.59 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Grip Textliner сет 4

 

Ергономски, триаголен облик со Grip зона против лизгање на Маркерот и за поудобно држење. Идеален е за подвлекување на сите видови хартии. Специјалниот врв овозможува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm i 5 mm,во зависност под кои услови врвот се наклонува на картијата. Погоден е за во канцеларии, студенти и домаќинство. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира светли бои кои не избелдеваат. Можност за дополнување на мастило.

NjkyMDFj