Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Grip Flipchart тъп връх / син


        

Маркер Grip Flipchart тъп връх / син

Faber Castell - Флумастер Grip на flipchart

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1535_51
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401535515
Изберете маркер Grip Flipchart скосен
Стандартна цена 3.89 лв
Цена without Tax: 2.99 лв
Цена including Tax (20 %):
3.59 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Grip Flipchart тап врв

 

Ергономски, триаголен облик за поудобно пишување. Во зоната за држање се наоѓаат точки кои го спречуваат лизгањето на Маркерот. Мастило на водена база, брзо се суши, отпорен на светлина, светли бои. Не продира низ хартија. Водоотпорен е и не се размачкува. Идеален е за flipchart табли, плакати, картон. Тап врв.

MmYwMDl