Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Grip Flipchart кръгъл връх / черен


        

Маркер Grip Flipchart кръгъл връх / черен

Faber Castell - Флумастер Grip на flipchart

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1536_99
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401536994
Изберете маркер Grip Flipchart кръгъл
Стандартна цена 3.89 лв
Цена without Tax: 2.99 лв
Цена including Tax (20 %):
3.59 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Grip Flipchart кружен врв

 

Ергономски, триаголен облик за поудобно пишување. Во зоната за држање се наоѓаат точки кои го спречуваат лизгањето на Маркерот. Мастило на водена база, брзо се суши, отпорен на светлина, светли бои. Не продира низ хартија. Водоотпорен е и не се размачкува. Идеален е за flipchart table, плакати, картон. Кружен врв.

YmY4N2M