Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Химикалка с топче Grip 2011- виолетова


        

Химикалка с топче Grip 2011- виолетова

Faber Castell - Химикалка с топче

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1441_36
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401441366
Изберете химикалка с топче Grip 2011
Стандартна цена 21.59 лв
Цена without Tax: 16.49 лв
Цена including Tax (20 %):
19.79 лв

into the basket:
  брой  

Хемиско пенкало со топче Grip 2011

 

Хемиско пенкало со топче Grip 2011 ергономски, триаголен облик. Grip зона која го спречува лизгањето на моливот - уникатна технологија која е патентирана од страна на фирмата Faber-Castell. Флексибилниот клипс и врвот кој се опдвртува се од метал. Стандарден капацитет на полнењето, M.


MWI2Zj