Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Графитен молив Sparkle / лила


        

Графитен молив Sparkle / лила

Faber Castell - Графитен молив

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1183_15
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401183150
Изберете графитен молив Sparkle
Стандартна цена 2.89 лв
Цена without Tax: 2.33 лв
Цена including Tax (20 %):
2.79 лв

into the basket:
  брой  

Графитен молив Sparkle

 

Апсолутно неверојатен светликав молив. Блескав молив со светликав дизајн пристигна на пазарот. Го поттикнува доброто расположение и за ова моливо тежнее секој несесер.

Ергономски триаголен облик, со специјална техника за лепење мина, која го олеснува пишувањето. 12 броја во пакување.

MDQ1YTY