Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Флумастери Art Pen PITT - комплект 6 Terra


        

Флумастери Art Pen PITT - комплект 6 Terra

Faber Castel - Флумастери Art Pen

 

Product no.: FBC167106
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401671060
Стандартна цена 31.49 лв
Цена without Tax: 24.33 лв
Цена including Tax (20 %):
29.19 лв

into the basket:
  брой  

Фломастери Art Pen PITT - сет 6 Terra

 

Модерни уметнички фломастери. Мастило pH неутрално. Фломастерите се погодни за графички дизајнери, илустратори и архитекти. Светли бои, пигменти со всиока покриеност. Мастилото брзо се суши и е водоотпорно. Квалитетот на мината гарантира максимална флексибилност која е потребна во спонтаното скицирање и цртање детали. Сигурен проток на мастилото. Сетот содржи 6 нијанси боја земја.

ZDJhMmM