Introduction » 400 съвети за подаръци » Флумастери Art Pen PITT Manga комплект


        

Флумастери Art Pen PITT Manga комплект

Faber Castel - Флумастери Art Pen

 

Product no.: FBC167107
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401671077
Стандартна цена 43.29 лв
Цена without Tax: 33.83 лв
Цена including Tax (20 %):
40.59 лв

into the basket:
  брой  

Фломастери Art Pen PITT Manga сет

 

Манга е јапонски вид цртање стрипови и анимирани филмови. Цртежите со мастило имаат голема уметничка традиција. Овие фломастери се интересни за уметниците и сликарите. Може да се комбинираат со многу други технички цртања. Модерни се и лесни за користење. Идеални се за скици, цртежи, дијаграми, моден дизајн и илустрации. Цртежите остануваат јасни и живи во текот на многу години.


• Пигментирано мастило
• Не бледнеат на светлина
• Водоотпорни 
• Без непријатни мириси, pH неутрални
•Различна дебелина на мините


YjMxNjl