Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Ecco pigment комплект 0.1 mm; 0.3 mm; 0.5 mm; 0.7 mm


        

Ecco pigment комплект 0.1 mm; 0.3 mm; 0.5 mm; 0.7 mm

Faber Castel - Ecco pigment

 

Product no.: FBC166004
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401660040
Стандартна цена 18.79 лв
Цена without Tax: 14.49 лв
Цена including Tax (20 %):
17.39 лв

into the basket:
  брой  

Ecco pigment сет 0.1 mm; 0.3 mm; 0.5 mm; 0.7 mm

 

Фломастер за техничко цртање со пигментирано мастило. Погоден е за цртање, техничко цртање и скицирање. Мастилото е водоотпорно и не бледнее. Погодно е за цртање со помош на ленир и шаблон. Мината е долга. Капакот и прицвсртувачот се метални. Ергономски облик на фломастерот. Сетот доржи три фломастери со дебелина 0,1 mm; 0,3 mm; 0,5 mm i 0,7 mm.


NDdjND