Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Ecco pigment 0.5 mm черен


        

Ecco pigment 0.5 mm черен

Faber Castell - Ecco pigment

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC166_599
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401665991
Изберете химикалка Ecco pigment
Стандартна цена 4.49 лв
Цена without Tax: 3.49 лв
Цена including Tax (20 %):
4.19 лв

into the basket:
  брой  

Ecco pigment 0,1 mm

 

Фломастер за техничко цртање со пигментирано мастило. Погоден е за цртање, техничко цртање и скицирање. Мастилото е водоотпорно и не бледнее. Погодно е за цртање со помош на ленир и шаблон. Мината е долга. Капачето и клипсот се метални. Ергономски облик на фломастерот. Дебелината на печатот е 0,1 mm. 10 броја во пакување.

N2UwNTRmZ