Молив Grip 2001 / H

Faber Castell - Графитен молив

 

Availability: 5 - 7 работни дни
Product no.: FBC1170_11
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401170112
Изберете твърдост на молива
Стандартна цена 1.99 лв
Цена without Tax: 0.91 лв
Цена including Tax (20 %):
1.09 лв

into the basket:
  брой  

Графитен молив Grip 2001

 

Графитен молив со највисок квалитет. Grip zona (soft grip) која го спречува лизгањето на моливот е уникатна технологија која е патентирана од страна на Faber-Castell Ергономски, триаголен облик. Површинскиот лак е на водена база и не е отровен. Изработен е од квалитетно дрво. Лесно се остри. 12 броја во пакување.

YWI3MGY5Nz