Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Технички молив Poly Matic 0.7 + Mine BL


        

Технички молив Poly Matic 0.7 + Mine BL

Faber Castell - Техничко моливо

 

Product no.: FBC133398
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401333982
Стандартна цена 12.49 лв
Цена without Tax: 9.66 лв
Цена including Tax (20 %):
11.59 лв

into the basket:
  брой  

Техничко моливо Poly Matic 0.7 + Мини, BL

 

Производната линија POLY го воведе техничкото моливо со мека површина за држање, која го олеснува пишувањето. Триаголен облик. Моливот е наполнет со мини со дебелина од 0.7 mm која е отпрона на кршење. Моливот има долга гума која се извлекува со ротирање. Мината се извлекува автоматски. пакувањето содржи и резервни мини.

NWQ4YW