Introduction » 300 съвети за подаръци » Сухи пастели Gofa - комплект 36 цвята


        

Сухи пастели Gofa - комплект 36 цвята

Faber Castel - Сухи пастели

 

Product no.: FC128336
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401283362
Стандартна цена 50.29 ЛВ
Цена without Tax: 38.99 ЛВ
Цена including Tax (20 %):
46.79 ЛВ

into the basket:
  брой  

Суви пастели Gofa - сет 36 бои

 

Сувите пастели се популарни во уметничките школи а исто така и кај аматерските уметници. Имаат интензивни бои, многу лесно се нанесуваат и размачкуваат со прстите. Пастелите се погодни и за детали, сенчење и размачкување со специјална четка. гарантираат одлични резултати на различни површини. За постигнување најдобри резултати се препорачува користење спреј за фиксирање.

ZWVjMzNjZj