Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » PITT художествени моливи neon - 90 броя


        

PITT художествени моливи neon - 90 броя

Faber Castel - Уметнички моливи

 

Product no.: FBC567400
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005405674005
Стандартна цена 495.99 лв
Цена without Tax: 380.33 лв
Цена including Tax (20 %):
456.39 лв

into the basket:
  брой  

PITT уметнички фломастери neon - 90 броја

 

Цртежите со мастило во многу земји имаат долга традиција меѓу уметниците. Силата на изразување, нивната експресивна моќ, одличната моќ на покривање и отпроност на стареење, како и можноста да се комбинираат со многу други технички цртања, го чини овој производ занимлив за уметниците и графичките дизајнери. Faber-Castell ги спои сите предности на цртањето со мастило во еден модерен, некоплициран фломастер под името PITT Art Pen. И покрај малото прекршување, високо квалитетниот врв во вид на четка ќе ја сочува својата функција и нема да се оштети. Светлите бои се транспарентни а темните бои имаат високо ниво на покриеност. Трајнсота на боите на фломастерот е означена со код во вид на ѕвезда.

YjQzMj