Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » PITT Флумастер магента


        

PITT Флумастер магента

Faber Castell - Флумастери

 

Product no.: FC167533
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401675334
**Изберете PITT флумастер B FC1675 / Изберете PITT молив за калиграфия
Стандартна цена 5.59 лв
Цена without Tax: 4.41 лв
Цена including Tax (20 %):
5.29 лв

into the basket:
  брой  

Фломастер Art Pen PITT B 1675

 

Модерни уметнички фломастери. Мастило pH неутрално. Фломастерите се погодни за графички дизајнери, илустратори и архитекти. Светли бои, пигменти со всиока покриеност. Мастилото брзо се суши и е водоотпорно. Квалитетот на мината гарантира максимална флексибилност која е потребна во спонтаното скицирање и цртање детали. Сигурен проток на мастилото. 10 броја во пакување.

MDhmZ