Perfect Pencil сет

Faber Castell - Комплект за писане

 

Product no.: FBC11835
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
Стандартна цена 68.89 лв
Цена without Tax: 53.24 лв
Цена including Tax (20 %):
63.89 лв

Perfect Pencil сет

 

Подарок сет содржи:

  • 3 графитни моливи со гумичка, цврстина B
  • Алуминиумско капаче во облик UFO со вградена острилка и додаток за молив во црна боја

Мат алумуниумско капаче за молив "UFO" дизајн кое има многу предности:

  • го заштитува врвот на моливот;
  • содржи квалитетна острилка;
  • поседува клипс кој го држи моливот цврсто во џебот.

гумата на врвот на моливот убаво брише и не остава дамки. Грешките се бришат без трага.

ZTZmZjBhNG