Introduction » 300 съвети за подаръци » Маслени пастели Gofa цвята - 36 цвята


        

Маслени пастели Gofa цвята - 36 цвята

Faber Castel - Маслени пастели

 

Product no.: FBC127036
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401270362
Стандартна цена 25.49 лв
Цена without Tax: 19.49 лв
Цена including Tax (20 %):
23.39 лв

into the basket:
  брой  

Маслени пастели Gofa сет - 36 бои

 

Маслените пастели се во кругот на уметниците многу популарни поради својата сестраност. Поради високата концентрација на пигментите, пастелите даваат јаки бои и обезбедуваат оптимална покриеност. Нивната мазна и мека конзистентност гарантира лесно нанесување на подлогата.

Маслените бои имаат интензивна боја, многу лесно се мешаат и размачкуваат со помош на прстите. користењето гарантира одлични резултати за уметниците и креативните аматери.


ZjI3MmM4