Introduction » 300 съвети за подаръци » Маслени пастели Gofa комплект - 24 цвята


        

Маслени пастели Gofa комплект - 24 цвята

Faber Castel - Маслени пастели

 

Product no.: FBC127024
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401270249
Стандартна цена 17.09 лв
Цена without Tax: 13.49 лв
Цена including Tax (20 %):
16.19 лв

into the basket:
  брой  

Маслени пастели Gofa сет - 24 бои


Маслените пастели се во кругот на уметниците многу популарни поради својата сестраност. Поради високата концентрација на пигментите, пастелите даваат јаки бои и обезбедуваат оптимална покриеност. Нивната мазна и мека конзистентност гарантира лесно нанесување на подлогата.

Маслените бои имаат интензивна боја, многу лесно се мешаат и размачкуваат со помош на прстите. користењето гарантира одлични резултати за уметниците и креативните аматери.NThjNWUyMz