Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Textliner - 6 комплект


        

Маркер Textliner - 6 комплект

Faber Castel - Маркер

 

Product no.: FC154806
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401548065
Стандартна цена 11.79 ЛВ
Цена without Tax: 8.99 ЛВ
Цена including Tax (20 %):
10.79 ЛВ

into the basket:
  брой  

Маркер Textliner - 6 сет

 

Маркер Textliner е погоден за сите видови хартии. Специјалниот врв овозможува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm, и 5 mm, во зависност под кои услови врвот се наклонува на хартијата. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира светли бои кои нема да избледнеат. Погоден е за во канцеларии, студенти и домаќинство. Можност за дополнување мастило.

YzA2M