Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Superfluo 1546 / жълт


        

Маркер Superfluo 1546 / жълт

Faber Castell - Маркер

 

Product no.: FC1546/07
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401546078
**Изберете маркер Superfluo 1546
Стандартна цена 1.89 лв
Цена without Tax: 1.49 лв
Цена including Tax (20 %):
1.79 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Superfluo 1546

 

Маркер 1546 е погоден за сите видови хартии. Специјалниот врв озвозножува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm i 5 mm, во зависност под кој агол врвот се наклонува на хартијата. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира јаки бои кои нема да избеднеат. Погоден е за во канцеларии, донаќинство и студенти. Можност за дополнување на мастило.


N2E2Y2I