Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Superfluo 1546


        

Маркер Superfluo 1546

Faber Castel - Маркер

 

Product no.: FBC1546
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
Стандартна цена 1.89 лв
Цена without Tax: 1.49 лв
Цена including Tax (20 %):
1.79 лв

Маркер Superfluo 1546

 

Маркер 1546 е погоден за сите видови хартии. Специјалниот врв озвозножува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm i 5 mm, во зависност под кој агол врвот се наклонува на хартијата. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира јаки бои кои нема да избеднеат. Погоден е за во канцеларии, донаќинство и студенти. Можност за дополнување на мастило.


NTAzYzA