Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркер Grip Textliner / жълт


        

Маркер Grip Textliner / жълт

Faber Castell - Маркер Grip

 

Product no.: FC1543/07
Производител: Faber Castell
Инфо / Тел. Поръчки: 02 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401543077
**Изберете маркер Grip Textliner
Стандартна цена 3.49 лв
Цена without Tax: 2.74 лв
Цена including Tax (20 %):
3.29 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Grip Textliner

 

Ергономски, триаголен облик со Grip зона против лизгање на Маркерот и за поудобно држење. Идеален е за подвлекување на сите видови хартии. Специјалниот врв овозможува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm i 5 mm,во зависност под кои услови врвот се наклонува на картијата. Погоден е за во канцеларии, студенти и домаќинство. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира светли бои кои не избелдеваат. Можност за дополнување на мастило.

 


ZDMxZTNh