Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркери Grip Flipchart кръгъл връх- комплект 4


        

Маркери Grip Flipchart кръгъл връх- комплект 4

Faber Castel - Маркер Grip Flipchart

 

Product no.: FBC153604
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401536048
Стандартна цена 15.39 лв
Цена without Tax: 11.99 лв
Цена including Tax (20 %):
14.39 лв

into the basket:
  брой  

Маркер Grip Flipchart кружен врв, сет 4

 

Ергономски, триаголен облик за поудобно пишување. Во зоната за држање се наоѓаат точки кои го спречуваат лизгањето на Маркерот. Мастило на водена база, брзо се суши, отпорен на светлина, светли бои. Не продира низ хартија. Водоотпорен е и не се размачкува. Идеален е за flipchart table, плакати, картон. Кружен.

OGU5Nzc2