Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Маркери 1543 Grip- Stalak 15 броя


        

Маркери 1543 Grip- Stalak 15 броя

Faber Castel - Маркер Grip

 

Product no.: FBC154314
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401543145
Стандартна цена 51.69 лв
Цена without Tax: 39.83 лв
Цена including Tax (20 %):
47.79 лв

into the basket:
  брой  

Маркер 1543 Grip, Stalak, 15 броја

 

Ергономски, триаголен облик со Grip зона против лизгање на Маркерот и за поудобно држење. Идеален е за подвлекување на сите видови хартии. Специјалниот врв овозможува пишување во три дебелини: 1 mm, 2 mm i 5 mm,во зависност под кои услови врвот се наклонува на картијата. Погоден е за во канцеларии, студенти и домаќинство. Еколошко мастило кое е на база вода и гарантира светли бои кои не избелдеваат. Можност за дополнување на мастило.

 

Y2U5YTdkYj