Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Флумастери Grip - 20 цвята


        

Флумастери Grip - 20 цвята

Faber Castel - Флумастери

 

Product no.: FBC155320
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401553205
Стандартна цена 13.69 лв
Цена without Tax: 10.49 лв
Цена including Tax (20 %):
12.59 лв

into the basket:
  брой  

Фломастери Grip - 20 бои

 

Фломастери Grip - 20 бои. Ергономски триаголен облик кое го олеснува држењето. Soft-grip зоната го спречува лизгањето на фломастерот во тењкот на цртањето. мастилото е на база вода и природни бои. Капачето е со вентилација. Мастилото може да се испере од повеќето ткаенини.

YzI2MDRjMD