Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Флумастери Art Pen PITT - комплект 48 Atelierbox


        

Флумастери Art Pen PITT - комплект 48 Atelierbox

Faber Castel - Флумастери Art Pen

 

Product no.: FBC167148
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401671480
Стандартна цена 255.89 лв
Цена without Tax: 196.49 лв
Цена including Tax (20 %):
235.79 лв

into the basket:
  брой  

Фломастери Art Pen PITT - сет 48 Atelierbox

 

Цртежите со мастило имаат долга традиција. Овие фломастери се интересни за уметниците и сликарите. Може да се комбинираат со многу други техники на цртање. Модерни се и лесни за користење. Изразени бои кои имаат одлична покриеност. Цртежите остануваат јасни и живи во текот на многу години. И покрај малата фрактура, високо квалитетниот врв во вид на четка ќе ја сочува својата функција и нема да се оштети. Светлите бои се транспарентни, а темните бои имаат високо ниво на покриеност. Поостојаноста на бојата на фломастерот е означена со код во вид на ѕвездичка.

YjU1NjdjNW