Introduction » 300 съвети за подаръци » Флумастери Art Pen PITT комплект 4 (XS,S,F,M) черно


        

Флумастери Art Pen PITT комплект 4 (XS,S,F,M) черно

Faber Castel - Флумастери Art Pen

 

Product no.: FC167115
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401671152
Стандартна цена 21.69 ЛВ
Цена without Tax: 16.83 ЛВ
Цена including Tax (20 %):
20.19 ЛВ

into the basket:
  брой  

Фломастери Art Pen PITT сет 4 (XS,S,F,M) crna

 

Модерни уметнички фломастери. Мастило pH неутрално. Фломастерите се погодни за графички дизајнери, илустратори и архитекти. Светли бои, пигменти со всиока покриеност. Мастилото брзо се суши и е водоотпорно. Квалитетот на мината гарантира максимална флексибилност која е потребна во спонтаното скицирање и цртање детали. Сигурен проток на мастилото. Сетот содржи 4 фломастери во црна боја. Дебелина на мината: XS, S, F, M.

ZDQ0MDhl