Introduction » 300 съвети за подаръци » Флумастери Art Pen PITT Manga Black - комплект Etui 4 броя (B, F, S, XS)


        

Флумастери Art Pen PITT Manga Black - комплект Etui 4 броя (B, F, S, XS)

Faber Castel - Флумастери Art Pen

 

Product no.: FC167132
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401671329
Стандартна цена 21.69 лв
Цена without Tax: 16.83 лв
Цена including Tax (20 %):
20.19 лв

into the basket:
  брой  

Фломастери Art Pen PITT Manga Black - сет Etui 4броја (B, F, S, XS)

 

Манга е јапонски вид цртање стрипови и анимирани филмови. Цртежите со мастило имаат голема уметничка традиција. Овие фломастери се интересни за уметниците и сликарите. Може да се комбинираат со многу други технички цртања. Модерни се и лесни за користење. Идеални се за скици, цртежи, дијаграми, моден дизајн и илустрации. Цртежите остануваат јасни и живи во текот на многу години.


• Пигментирано мастило
• Не бледнеат на светлина
• Водоотпорни
• Без непријатни мириси и киселина, pH неутрални
•Различна дебелина на мините
YWZlN