Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Флуомастер GRIP ЗА ТАБЛА - комплект 4 цвята


        

Флуомастер GRIP ЗА ТАБЛА - комплект 4 цвята

Faber Castel - Маркер Grip за табла

 

Product no.: FBC158304
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401583042
Стандартна цена 19.69 лв
Цена without Tax: 15.33 лв
Цена including Tax (20 %):
18.39 лв

into the basket:
  брой  

Фломастер GRIP ЗА ТАБЛА - сет 4 бои

 

Овие генијални Маркери во денешницата ја заменуваат редовната школска креда. Совршени се за пишување по табла но и по фолија. Лесно се брише со сува крпа без создавање дамки. Мастилото е на водена база, без штетни влијанија на животната средина и без непријатни мириси. Овој Маркер е идеален за во училиште и канеларии. Ергономски триаголен облик и масажни точки кои овозможуваат удобно користење без лизгање на фломастерот. Светли бои кои гарантираат добра видливост. Можност за дополнување на мастило.

NmRkO