Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Флумастер Art Pen PITT S - 188 червено


        

Флумастер Art Pen PITT S - 188 червено

Faber Castel - Флумастери Art Pen

 

Product no.: FBC167188
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401671886
Стандартна цена 5.59 лв
Цена without Tax: 4.49 лв
Цена including Tax (20 %):
5.39 лв

into the basket:
  брой  

ФломастерArt Pen PITT S - 188 sangvina

 

>Модерни уметнички фломастери. Мастило pH неутрално. Фломастерите се погодни за графички дизајнери, илустратори и архитекти. Светли бои, пигменти со всиока покриеност. Мастилото брзо се суши и е водоотпорно. Квалитетот на мината гарантира максимална флексибилност која е потребна во спонтаното скицирање и цртање детали. Сигурен проток на мастилото. 10 броја во пакување.

MjI5Y