Introduction » Нашите марки » - - - FABER- CASTELL - - - » Дърводелски молив 12835


        

Дърводелски молив 12835

Faber Castel - Дърводелски молив

 

Product no.: FBC512835
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 7891360322863
Стандартна цена 1.09 лв
Цена without Tax: 0.83 лв
Цена including Tax (20 %):
0.99 лв

into the basket:
  брой  

Ѕидарски молив 2835

 

Класнично рамно ѕидарско моливо. Специјален облик кое го поттикнува пишувањето на дрвена површина. Гарантира добра видливост. Се препорачува за работа во столарија. Специјално SV лепење кое го спречува кршењето на мината. При изработката на моливите максимално се води грижа за животната средина. Моливот не содржи отровни материи. Направен е во согласност со стандардот EN 71.

MTc0Zjk4Z