Introduction » НАШИТЕ МАРКИ » - - - FABER- CASTELL - - - » AMBITION Технически молив


        

AMBITION Технически молив

Faber Castel - Технически молив

 

Product no.: FBC1381
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005401381303
Стандартна цена 98.49 лв
Цена without Tax: 74.99 лв
Цена including Tax (20 %):
89.99 лв

AMBITION Техничко моливо

 

Техничко моливо Ambition со ротирачки механизам на извлекување на мината. Флексибилениот клипс и врвот на моливот се од хромиран метал. Телото на моливот е од црн матиран материјал. Под капачето се наоѓа гума која може да се менува. Дебелина на мината 0,7, Цврстина на мината B.

NTE3MzA