Introduction » 300 съвети за подаръци » Акварелни цветни моливи Jumbo Grip комплект в куфарче


        

Акварелни цветни моливи Jumbo Grip комплект в куфарче

Faber Castel - Акварелни цветни моливи

 

Product no.: FC201312
БЕЗПЛАТНА Доставка: При покупка над 100ЛВ
Производител: Faber Castell
Инфо / Телефон: 02 / 492 8446
Viber: +389 71 910939
EAN code: 4005402013128
Стандартна цена 72.49 ЛВ
Цена without Tax: 55.49 ЛВ
Цена including Tax (20 %):
66.59 ЛВ

Акварелни дрвени бои Jumbo Grip сет во куферче

 

Дрвени бои Jumbo Grip 2001 се со ергономски триаголен облик. Бојата е целосно растворлива во вода. Јаки бои кои може да се исперат од ткаенините. Површински лак на база вода кој нема штетно влијание врз животната средина. 18 бои во куферче + молив и острилка. Во пакувањето се наоѓа и ергономска четка, чаша за вода и 3 разгледници.

YmM3O